"Zdrowo żyję"

26 listopada odbył się szkolny konkurs "Zdrowo żyję" dla uczniów klas 0-III zorganizowany przez panie Bożenę Reszko i Marzenę Kalisz. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz integracja uczniów klas 0-III. Wychowawcy wraz z uczniami wytypowali 2 uczestników z każdej klasy. Konkurs rozpoczął się od przedstawienia drużyn oraz ustalenia reguł. Uczniowie wybrali kapitana, który po wspólnych naradach udzielał odpowiedzi na zadawane pytania. Poszczególne konkurencje przeplatane były wspólnymi zabawami muzyczno-ruchowymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą. Jury w składzie pani Marzena Grdeń szkolna pielęgniarka  oraz pani Renata Kulińska, nasza  intendentka  przyznało wszystkim klasom pierwsze miejsca, dyplomy i drobne upominki. Dla klas I-III nagrodą były  bilety do "Planetarium".
Dla uczniów klas pierwszych szkolny konkurs był podsumowaniem zdobytych wiadomości w ramach realizowanego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego celem jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia. W klasach pierwszych zostały utworzone Kluby Śniadaniowe. W czasie zajęć edukacyjnych nauczyciele przekazywali uczniom cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Po zrealizowaniu programu uczniowie otrzymali Certyfikaty, mamy nadzieję, że realizacja dodatkowych zajęć przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.