Rok szkolny 2010/2011

Spotkanie projektowe w Belgii

W dniach od 5-10 lipca 2011  dwie nauczycielki z naszej szkoły ; Małgorzata Pater i Anna Kołaczyńska, przebywały na spotkaniu projektowym w miejscowości Philippeville w Belgii. Celem spotkania było podsumowanie dwuletniej pracy nad  projektem „Europejskie dzienniki podróży – ABC turystyki”, opracowanie wsp... czytaj dalej »

Dyplomy - Podziękowania

Zaprojektowaliśmy specjalne dyplomy dla naszych partnerów aby podziękować im za dwuletnią współpracę i pracę nad zadaniami projektu. Wcześniej tego typu dyplomy przekazywane były przez koordynatora panią Małgorzatę Pater na spotkaniach w krajach partnerskich. czytaj dalej »

Hurra! Wakacje!

Zaczęły się długo oczekiwane wakacje. Wszystkim życzę, aby były one udane i zawsze mile wspominane. Uczniom dedykuję specjalny wakacyjny wierszyk. Na wakacjach czasu wiele, Możesz jechać gdzieś rowerem Podróżować samolotem, Z mamą, tatą, siostrą, bratem. Jeśli tylko masz ochotę, Możesz chodzić na piechotę, Statkiem płynąć w rejs... czytaj dalej »

Zakończenie roku szkolnego

Odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz uroczystym przekazaniem sztandaru klasom piątym rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Prowadzili je szóstoklasiści, dla których  była to ostatnia akademia w  szkole podstawowej. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, informując, że uczennica naszej... czytaj dalej »

W gronie najlepszych ...

21 czerwca w starachowickim Urzędzie Miasta wyróżniono najlepszych uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów na terenie Starachowic. Przy wyborze najlepszych pod uwagę brano średnią ocen, wyniki sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i konkursach na szczeblu... czytaj dalej »

Znakomici lekkoatleci

W dniu 18.06.11 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta w lekkoatletyce. Organizatorami tych zawodów była nasza szkoła i SP10 Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Zarzycka, Klaudia Pocheć, Katarzyna Głowacka, Martyna Kosiarska, Dawid Heda, Grzegorz Cielecki, Grzegorz Kasperkiewicz, Wiktor Zdzisiński, Piotr Wiśniewski, Krystian... czytaj dalej »

Wycieczka pełna atrakcji

W dniach 16 – 17 czerwca 2011r. uczniowie klasy Vb (oraz z innych klas) wraz z wychowawczynią - panią Małgorzatą Pater, pedagogiem szkolnym - panem Wojciechem Pociechą oraz kilkorgiem wspaniałych, zaangażowanych w życie szkolne rodziców wyjechali na wycieczkę do Krakowa i Bochni. W ciągu dwóch dni zwiedzili najważniejsze... czytaj dalej »

Matma jest the best

"Matma fajna jest, matma jest the best!" - to motto tegorocznego Święta Matematyki pt. „W świecie geometrii”, które odbyło się 15 czerwca 2011 w naszej szkole. czytaj dalej »

"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

Od 2 listopada 2010 roku klasa I a pod kierunkiem wychowawcy Gabrieli Anyst  uczestniczyła  w III etapie   projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Jest to projekt edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. czytaj dalej »

Bal absolwentów

Bal absolwentów rozpoczął się zgodnie z tradycją polonezem. Doskonale zatańczony układ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i wzruszeniem zgromadzonych rodziców i nauczycieli. Organizatorami zabawy byli tym razem rodzice. Przygotowali oni pyszny poczęstunek i dbali o to, by nikomu niczego nie brakowało. Bal był bardzo udany... czytaj dalej »