Program dla szkół

,,Program dla szkół”ma skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Skierowany jest do uczniów klas I-V. Głównym celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edukacyjnym, które mają poszerzyć wiedzę uczniów na temat zdrowego trybu życia. W ramach programu dzieci otrzymujągotowe do bezpośredniego spożycia owoce (jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie), warzywa (marchewkę, paprykę słodką, rzodkiewki, kalarepę, pomidorki koktajlowe), soki owocowe i warzywne, mleko, kefiry, jogurty. Produkty dostarczane do naszej szkoły spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej.