Rok szkolny 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez tegorocznych absolwentów przedstawicielom klas siódmych. Następnie nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Najwyższą średnią w szkole... czytaj dalej »

Krzysztof wśród najlepszych

18 czerwca 2019r. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego, w czasie, którego wyróżniono najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  Listy gratulacyjne i nagrody wręczyli: Ewa Skiba – zastępca prezydenta Starachowic, Barbara Szymańska- sekretarz... czytaj dalej »

Bal klas ósmych

14 czerwca po raz pierwszy odbył się bal ósmoklasistów. Tego dnia w szkole obok nauczycieli i dyrekcji licznie pojawili się rodzice, którzy ze wzruszeniem oglądali poloneza w wykonaniu swoich pociech.  Uczniowie klas 8a i 8b przygotowali dla gości niespodziankę w postaci wspominkowych prezentacji. Po części... czytaj dalej »

W Laser Space

12.06.2019 klasa IVa wybrała się na wycieczkę do Laser Space w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie mieli okazję rywalizować w przechodzeniu na czas przez labirynt z laserowych wiązek oraz grali w gry w wirtualnej rzeczywistości. Jednak największą atrakcją był laserowy paintball, w którym na próbę wystawiony był spryt, szybkość i... czytaj dalej »

Wycieczka szóstoklasistów

W dniach 6 i 7 czerwca uczniowie klasy 6a, 6b i kilkoro uczniów z klasy 4a, pod opieką wychowawców, przebywali na dwudniowej wycieczce. Program wycieczki obejmował pobyt w Krakowie, nocne zwiedzanie i nocleg w kopalni soli w Bochni oraz wizytę w Zatorze, w tym seans filmowy o dinozaurach w wersji 5D. czytaj dalej »

Jak nie czytam, jak czytam.

7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i... czytaj dalej »

Pierwszaki u strażaków

6 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca strażaków, zobaczyć specjalistyczny sprzęt, którym się posługują, a nawet usiąść w wozie strażackim. Wycieczka została zorganizowana w... czytaj dalej »

Wycieczka do Zatorlandu

W czwartek 6 czerwca 2019 r. klasy V i kilkoro uczniów z klas VII i VIII pojechało na wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. Było tam wiele atrakcji!Zatorland dzielił się na parki tematyczne: Park Owadów, Park Ruchomych Dinozaurów, Parku Mitologii. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Była to... czytaj dalej »

Spotkanie z policjantką

W dniu 04.06.2019r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie specjalisty ds. profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji p. Anny Kroner z uczniami klas IV-VIII. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w szkole, agresji rówieśniczej, cyberprzemocy w Internecie, profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa podczas wypoczynku... czytaj dalej »

Pierwszaki w Parku Jurajskim w Bałtowie

3 czerwca odbyła się wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy Ia i Ib. Niezwykłą przygodę dzieci rozpoczęły od Jura Parku. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi podziwiały modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo... czytaj dalej »