AKTUALNOŚCI 2022/2023

31 finał Wielkiej Orgkiestry Światecznej Pomocy już za nami!

Tegoroczny Finał WOŚP pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” już za nami. Tak jak w poprzednich latach, po raz kolejny przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. W dniach 23 – 27 stycznia zbieraliśmy pieniądze w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodzic... czytaj dalej »

Góra grosza

"Góra grosza" to akcja organizowana przez Towarzystwo "Nasz dom". Dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromną kwotę, dzięki której udzielona zostanie pomoc wielu ich koleżankom i kolegom,... czytaj dalej »

Szkoło pomóż i Ty

Od września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Pomóżmy 9-letniej Patrycji Ryś". czytaj dalej »

Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych

W sobotę 20 stycznia 2023 r. o godzinie 12:00 w miejscowości Lipie Podłaziska, po raz kolejny odbył się Złaz Turystyczny "Szklakami Powstańców Styczniowych". Złaz zorganizowało Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Leśne KOTYZKA. Uczniowie klasy 6A wzięli udział w rajdzie. Złaz adresowany był głównie dla dzieci i... czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 23 stycznia uczniowie z klas 2a, 3a i 3b pod czujnym okiem wychowawców przygotowali przedstawienie.  Na wstępie pani dyrektor Magdalena Lach-Zwierz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Potem mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje... czytaj dalej »

W krainie bajek

Dzisiaj uczniowie klasy 5b, byli nie do poznania. Chyba za sprawą magicznej różdżki zamienili się w postacie ze znanych baśni. Przygotowany spektakl został przedstawiony przemiłym przedszkolakom, którzy dziś gościli w naszej szkole. czytaj dalej »

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat

Uczniowie 4a i 4b chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Tym razem przystąpili do udziału w charytatywnym konkursie organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo „Ile waży św. Mikołaj?" Konkurs polegał na zbiórce pieniędzy, liczyła się waga a nie nominał monet. czytaj dalej »

Klasa 6b na łyżwach

 W ramach  promowania zdrowego stylu życia realizowanego w programie „Trzymaj formę” oraz aktywnego spędzania wolnego czasu uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią Barbarą Kowalską, wybrali się na Lodowisko Miejskie. Jedni doskonalili jazdę na łyżwach, inni dopiero się uczyli zakładając łyżwy pierwszy raz. czytaj dalej »

Konkurs wiedzy o Norwegii

10 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 11 został zorganizowany międzyszkolny konkurs wiedzy o Norwegii pod patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka w ramach projektu ,, Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. czytaj dalej »

Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. Aby przybliżyć atmosferę zbliżających się świąt, uczniowie klas 1-3 wystawili 20 grudnia dla społeczności szkolnej i zaproszonych gości „Jasełka”.Świętą Rodzinę odwiedziły aniołki. Do stajenki przybyli również pasterze, Trzej Królowie oraz bohaterowie... czytaj dalej »