Akademia Obywatelska 1918

Z wizytą w UM i u Prezydenta

W ramach innowacji „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu”, uczniowie odwiedzili Urząd Miasta w Starachowicach i przeprowadzili wywiad z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem. Naszym przewodnikiem była Sekretarz Miasta Barbara Szymańska. Poznaliśmy pracę w UM i sprawy, które... czytaj dalej »

"Niepodległa, tak ją czuję"

14 grudnia w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się podsumowanie rocznego projektu „Stulecie nieoczywiste”. Troje uczniów naszej szkoły pod opieką pań Anety Trzos i Ewy Maj-Czerwińskiej: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wzięło udział w konkursie „Niepodległa, tak ją... czytaj dalej »

Świętokrzyski Kongres Obywatelski

We wtorek, 9 października 2018 roku Pani Dyrektor Jadwiga Kicińska z nauczycielami Anetą Trzos i Eweliną Siwiec-Gąsior uczestniczyła w Świętokrzyskim Kongresie Obywatelskim kończącym projekt „Akademia Obywatelska 1918”, który od listopada 2017 roku był realizowany również w naszej szkole. Obszarem tematycznym działań... czytaj dalej »

Wycieczka do Warszawy dla nagrodzonych

Troje uczniów naszej szkoły: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wzięło udział w konkursie „Niepodległa, tak ją czuję”, zorganizowanym przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach Projektu „Stulecie nieoczywiste”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych,... czytaj dalej »

Partyzancki wieczór przy ognisku

Obecny rok jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Tę ważną dla naszej historii datę społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić organizując „Partyzancki wieczór przy ognisku”. 25 maja 2018 na placu szkolnym uczniowie, rodzice, harcerze, żołnierze i zaproszeni goście mogli wysłuchać... czytaj dalej »

"Niepodległa, tak ją czuję"

Troje uczniów: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wraz z paniami Anetą Trzos i Ewą Maj-Czerwińską wzięło udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Niepodległa, tak ją czuję”, które obyło się 19.05.2018. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach Projektu... czytaj dalej »

Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 27 kwietnia br. odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas 4 - 7 pod opieką pani Agnieszki Krupy przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Akademię rozpoczęła prezentacja pt.: „Konstytucja 3 maja... czytaj dalej »

"Jestem Polką i Polakiem"

20 kwietnia 2018 uczniowie klasy 4b i 7b realizując projekt „Jestem Polką i Polakiem” zaprosili uczniów klas I-III na warsztaty historyczne, podczas których nasi najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy i świata. Po obejrzeniu filmu „Polak mały” sprawdziliśmy wiedzę... czytaj dalej »

Turniej o Puchar Niepodległości

W ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918” w naszej szkole odbył się Turniej o Puchar Niepodległości. Rywalizacja sportowa odbywała się wśród uczniów klas IV-VII. Każda klasa wyłoniła 6-osobową reprezentację. Reszta uczniów dopingowała swoich zawodników.  Klasy czwarte grały w „dwa ognie... czytaj dalej »

Sondaż "Polacy o Polsce"

W ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918”, panie Aneta Trzos i Ewelina Siwiec-Gąsior - koordynatorki, miały wraz z uczniami przeprowadzić w swoich społecznościach sondażowe badania pod hasłem„Polacy o Polsce” na temat m.in. stosunku Polaków do historii kraju, Święta Niepodległości, obchodzenia świąt... czytaj dalej »