Rok szkolny 2015/2016

Pożegnanie szkoły.

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Tego dnia pan dyrektor Jan Kuciapski oraz pani wicedyrektor Jadwiga Kicińska wręczyli nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu najlepszym uczniom w szkole. Najwyższą średnią w szkole otrzymał Marcin Walendzik (5,91), który otrzymał ró... czytaj dalej »

"Omnibus Matematyczny"

„Dobry matematyk potrafi dostrzegać fakty, matematyk wybitny - analogie między faktami, zaś matematyk genialny - analogie między analogiami", mawiał Stefan Banach, jeden z najwybitniejszych matematyków XX wieku. 22.06.2016 odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu „Omnibus Matematyczny... czytaj dalej »

Święto Mamy i Taty

„Uwaga! Uwaga! Dziś wszyscy się dowiecie, kogo najbardziej kochamy na świecie. Są dwie osoby bardzo nam znane i całym sercem przez nas kochane…”- tymi słowami, w dniu 20 czerwca, dzieci z klasy 0a i 0b rozpoczęły uroczystość poświęconą swoim rodzicom. Zerówkowicze z wielkim zapałem i przejęciem, recytowały swoje... czytaj dalej »

Bal Absolwentów

Tradycyjnie, na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego tj. 17 czerwca 2016 w naszej szkole odbył się bal szóstoklasistów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy i rodzice. Punktualnie o 17.00 nastąpiło uroczyste otwarcie balu. Dokonał tego Dyrektor Szkoły Jan Kuciapski, kt... czytaj dalej »

W "Bajkolandii"

W dniu 16 czerwca br. dzieci z klasy 0 a, pod opieką wychowawczyni i rodziców, pojechały na wycieczkę do „Bajkolandii” na ulicy Prądzyńskiego. Już sam przejazd autobusem MZK okazał się nie lada frajdą. Ale dopiero po dotarciu na miejsce rozpoczęła się wspaniała zabawa. Dzieci przemierzały kolorowe labirynty, wspinały się... czytaj dalej »

Magiczne ogrody

16 czerwca br. uczniowie klas II przenieśli się na kilka godzin do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” – parku tematycznego w Janowcu. Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitał Król Krasnoludów wraz ze swoimi Wojami. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy i udały... czytaj dalej »

Konkurs "Matematyka jest wszędzie"

14 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat informacyjny pod hasłem „Matematyka jest wszędzie”. Wszystkie plakaty były piękne i wykonane różnymi technikami plastycznymi. Po burzliwych dyskusjach jury przyznało wyróżnienia dla:  Oli Piotrowskiej z kl. I b Karola Przygody z kl. II a... czytaj dalej »

Matematyka - wspaniała przygoda...

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas trzecich realizowali innowację matematyczną „Matematyka – wspaniała przygoda, ciekawa zabawa”. Udział w zajęciach stwarzał uczniom warunki rozwoju, pogłębianie i poszerzanie wiadomości i umiejętności zdobywanych podczas zajęć z edukacji matematycznej oraz nadrobienie braków.... czytaj dalej »

Klasowy Dzień Rodziny

Uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i wychowawcą Magdaleną Lach- Zwierz bardzo przyjemnie spędzili popołudnie 13 czerwca 2016. Tego dnia świętowali Klasowy Dzień Rodziny. Całymi rodzinami spotkali się na ognisku i grillu na terenie MOSiR w Starachowicach. Pieczenie kiełbasek połączone było z zabawami i grami sportowymi. Rozegrany został... czytaj dalej »

W Pacanowie

07 czerwca br. dzieci z klas zerowych wyruszyły na poszukiwania bajkowego Pacanowa. Pierwszy przystanek był w Szydłowie. Obejrzały kamienne mury obronne i przeszły przez Bramę Krakowską na stary średniowieczny rynek. Następnie odnalazły jedną z siedmiu grot, która nazywana jest Jaskinią Szydły. Następny przystanek był już w Pacanowie... czytaj dalej »