Rok szkolny 2013/2014

Spotkanie projektowe w Svit

W dniach od 01.07.2014 do 06.07.2014 w mieście Svit na Słowacji odbyło się ostatnie, podsumowujące spotkanie w ramach projektu Comenius LLLP "Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowały dwie nauczycielki: Małgorzata Pater-szkolny koordynator projektu oraz Anna Kołaczyńska-... czytaj dalej »

Pożegnanie szkoły

27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas piątych przez tegorocznych absolwentów. Następnie  przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Jan Kuciapski. Poinformował m.in. wszystkich zebranych, że uczennica... czytaj dalej »

"Książka moim przyjacielem"

Dzień 26.06.2014r. był bardzo ważny dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły. Od 1 października 2013 roku  klasy 0 realizowały, pod kierunkiem wychowawców: pani Marzeny Kalisz i pani Bożeny Reszko, pani wicedyrektor Jadwigi Kicińskiej i pani Anety Trzos, innowację pedagogiczną "Książka moim przyjacielem". Gł... czytaj dalej »

Największy zbieracz baterii

Już od siedmiu lat realizowany jest w naszej szkole program edukacyjny "Reba - zużyte baterie". Celem programu jest wdrażanie systemu właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi jak również podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Przystępując do programu każda szkoła na swoim terenie... czytaj dalej »

Piknik Szkolny "Naszym Przyjaciołom"

23 czerwca sale lekcyjne były puste. Gwarno i kolorowo było wokół szkoły. Wszyscy uczestniczyli w imprezie plenerowej - Pikniku Szkolnym. dedykowanym "Naszym Przyjaciołom”. Na uroczystość przybyło wielu gości i przedstawicieli instytucji naszego miasta, którzy wielokrotnie wspierali  szkołę w jej działaniach w... czytaj dalej »

W neolitycznej osadzie

Dnia 18. 06. 2014 r. uczniowie klas II a i II b wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Prokop i panią Grażyną Woźniak udali się na wycieczkę do Krzemionek Opatowskich.  Wzięli udział w warsztatach archeologicznych pt. „W neolitycznej osadzie”, które odbyły się w zrekonstruowanej wiosce, na świeżym powietrzu. Po... czytaj dalej »

"Niech żyje bal"

„Niech żyje bal” – pod takim hasłem bawili się w tym roku szkolnym szóstoklasiści. Bal rozpoczął się polonezem, którego wykonanie wzruszyło niektórych rodziców do łez. Wychowawczynie zadedykowały swoim uczniom piosenkę w wykonaniu pana Artura Binka. Słowami Jana Pawła II chciały podziękować... czytaj dalej »

Święto Naszych Rodziców

26 maja świętujemy Dzień Matki, a miesiąc później - 23 czerwca - Dzień Ojca. Uczniowie klasy II b ze swoją wychowawczynią Grażyną Woźniak połączyli te święta, aby móc obchodzić je razem. W dniu 16 czerwca zorganizowali wspólne ŚWIĘTO NASZYCH RODZICÓW!  Zaproszeni z tej okazji rodzice mogli podziwiać... czytaj dalej »

Bookcrossing

W czerwcu w naszej  szkole została przeprowadzona akcja Bookcrossing pod hasłem „Uwolnij swoje książki – dziel się z innymi radością czytania”. Bookcrossing jest nowoczesną i znaną na całym świecie formą popularyzacji książki i czytelnictwa, od 2003 roku także i u nas w Polsce. czytaj dalej »

Turniej warcabowy

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier strategicznych. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole „Świetlicowy  Turniej Warcabowy”  dla klas I-III. czytaj dalej »