Rok szkolny 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego dla klas I-III

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznego odpoczynku. Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III przebiegało bardzo uroczyście, bo w obecności znamienitych gości: zastępcy prezydenta miasta pana... czytaj dalej »

Więc żegnaj szkoło!

22 czerwca o godz. 8.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VII. W sali gimnastycznej zgromadzili się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także wielu rodziców. czytaj dalej »

Najmłodsi powitali wakacje

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone. A teraz wszystkich czeka nagroda, wakacje, słońce, piękna pogoda.” - Takimi słowami najmłodsi uczniowie klas zerowych powitali wakacje i pożegnali rok szkolny. W programie artystycznym w wykonaniu dzieci znalazły się również wiersze i piosenki nawiązujące... czytaj dalej »

"Starachowickie gry bez prądu"

Gry planszowe powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz gier na komputer, PlayStation czy telefon. Mimo to wcale nie ustępują w oferowaniu rozrywki od swoich nowoczesnych odpowiedników. Granie w planszówki wytęża nasz umysł, zmusza do myślenia. Zwiększają one naszą umiejętność koncentracji, przemyślenia, planowania i podejmowania... czytaj dalej »

"Mały Książę"

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” - Te słowa zaczerpnięte z książki Antoine’a de Saint- Exupery’ego stały się mottem dla inscenizacji utworu „Mały Książę” przygotowanej przez uczniów klasy VI b i VIIa pod kierunkiem polonistek: Klaudii Smyk i Ewy Maj-... czytaj dalej »

Mistrzynie języka polskiego

Na początku czerwca polonistki: Klaudia Smyk, Ewa Maj- Czerwińska i Anna Gęborek zorganizowały dla klas IV-VII szkolny konkurs o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Do konkursu zgłosiło się aż 27 uczniów, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę z języka ojczystego. Po rozwiązaniu niełatwych zadań z ortografii, gramatyki, frazeologii i... czytaj dalej »

Wycieczka do Oceaniki

18 czerwca 2018r. uczniowie klas Ia i Ib wyjechali na wycieczkę do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie oceanarium „Oceanika”.  Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień nie dostępne. A było co... czytaj dalej »

Na Farmie Iluzji

W piątek 15 czerwca klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Po przekroczeniu granicy parku przenieśliśmy się w magiczny świat. Na początku pod opieką przewodnika udaliśmy się do Latającej Chaty Tajemnic. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Iluzji, w którym... czytaj dalej »

Wycieczka do Puław i Kazimierza

14 czerwca uczniowie klas IVa i IVb wyjechali na wycieczkę do Puław i Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem programu był spacer po parku Czartoryskich w Puławach. Uczniowie mogli tam podziwiać m.in.: piękny pałac Czartoryskich, Domek Gotycki czy Świątynię Sybilli. Duże wrażenie zrobiły na uczniach spacerujące po parku pawie oraz przebywające... czytaj dalej »

Wycieczka Zeróweczek

11 czerwca dzieci z grup 0a i 0b pojechały na szkolną wycieczkę do kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach k. Kielc. Dzieci miały tam okazję zwiedzić Oceanarium, gdzie obserwowały morskie zwierzęta i rośliny. Następnie uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Brzozowej... czytaj dalej »