Comenius 2012-2014

Spotkanie projektowe w Svit

W dniach od 01.07.2014 do 06.07.2014 w mieście Svit na Słowacji odbyło się ostatnie, podsumowujące spotkanie w ramach projektu Comenius LLLP "Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowały dwie nauczycielki: Małgorzata Pater-szkolny koordynator projektu oraz Anna Kołaczyńska-... czytaj dalej »

Spotkanie projektowe w naszej szkole

W dniach 14.05.-18.05.2014 r. nasza szkoła gościła 14 nauczycieli i 17 uczniów z Belgii, Francji, Hiszpanii, Rumunii i Słowacji w ramach projektu Comenius LLLP „Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”, finansowanego przez Komisję Europejską. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Urzędzie Miejskim. Goście spotkali... czytaj dalej »

Chrońmy przyrodę/Respect nature

Każdego roku wiosną na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji. Organizowane w tym dniu akcje ekologiczne mają na celu pokazanie niebezpieczeństw, które czyhają na mieszkańców Ziemi,... czytaj dalej »

SOS dla naszej planety

Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W styczniu 1970 roku ekolodzy postanowili nazwać Dniem Ziemi organizowane 22 kwietnia akcje, mające na celu ratowanie naszej planety. Pierwsze obchody Dnia Ziemi  w Polsce odbyły się w 1990 roku. Gł... czytaj dalej »

Spotkanie projektowe w Hiszpanii

W dniach od 11.02.2014 do 16.02.2014 troje nauczycieli z naszej szkoły: dyrektor Jan Kuciapski, szkolny koordynator projektu Małgorzata Pater oraz Anna Kołaczyńska uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach realizowanego projektu Comenius LLLP „Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”, finansowanego przez Komisję... czytaj dalej »

Idą święta ...

Boże Narodzenie to niezwykły okres dla wszystkich, bez względu na odległość, czy klimat. W poszczególnych krajach tradycje i zwyczaje różnią się między sobą, jednak wszędzie Boże Narodzenie obchodzone jest uroczyście. Nasi uczniowie mogli się o tym przekonać między innymi poprzez realizację projektu Comenius „Nature is the... czytaj dalej »

Spotkanie projektowe w Iasi

W dniach 22 - 27 października 2013 r. odbyło się czwarte spotkanie projektowe w mieście Iasi w Rumunii. Naszą szkołę reprezentowali: koordynator projektu - pani Małgorzata Pater, dyrektor szkoły pan Jan Kuciapski, pani Grażyna Woźniak oraz dwie uczennice: Alicja Surdy z klasy VIb oraz  Małgorzata Markowska z klasy VIa. Gospodarzem... czytaj dalej »

Spotkanie projektowe w Belgii

W dniach 28 maja – 2 czerwca nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu projektowym Comeniusa. Tym razem odbyło się ono w Belgii. Wzięli w nim udział przedstawiciele 6 europejskich krajów: Polski, Francji, Słowacji, Hiszpanii, Rumunii oraz Belgii. Naszą szkołę reprezentowali: koordynator projektu- pani... czytaj dalej »

"SOS dla naszej planety"

Każdego roku wiosną na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji. Organizowane w tym dniu akcje ekologiczne mają na celu pokazanie niebezpieczeństw, które czyhają na mieszkańców Ziemi,... czytaj dalej »