Z wizytą w księgarni

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - mawiała Wisława Szymborska. Kontakt z książką dla rozwoju małych dzieci jest bardzo ważny. Pomaga w rozwijaniu wyobraźni, poznawaniu świata i tak można wyliczać jeszcze bardzo długo. 25 kwietnia 2014r. dzieci z klas 0 wybrały się na wycieczkę do księgarni „Pegaz” w Starachowicach, gdzie poznały specyfikę pracy księgarza. Dowiedziały się: w jakim celu przychodzi się do księgarni, jak dbać o książki, jakim kolorem oznaczone są półki dla dzieci. Uważnie obejrzały  wszystkie działy i wiedzą już gdzie szukać książeczek dla siebie, dla starszego rodzeństwa, rodziców  oraz gdzie stoją globusy i wielkie atlasy. Po dokonaniu zakupu kilku książek nastąpił powrót do szkoły. Nowe książki znalazły swoje miejsce w  "Kąciku Książki" w sali.