Z wizytą u strażaków

14 maja 2012r. nasze przedszkolaki pod opieką pań: Bożeny Reszko, Aliny Gliny i Marzeny Kalisz wybrały się na pieszą wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały relacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Strażak jest nie tylko specjalistą od gaszenia pożarów, ale także ratownikiem. Dysponując specjalistycznym sprzętem pomaga ludziom w najtrudniejszych sytuacjach, takich jak wypadki samochodowe, katastrofy budowlane, zdarzenia z udziałem niebezpiecznych chemikaliów i wiele innych. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze wozu strażackiego, przymierzyć hełm a także użyć węża strażackiego.  Spotkanie uświadomiło maluchom, jak bardzo trudna choć zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim dzieciom bardzo się podobała. Teraz prawie połowa chłopców pragnie w przyszłości zostać strażakami.