"Z jedynki dzieciaki kochają zwierzaki"

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły realizują w bieżącym roku szkolnym program edukacyjno- wychowawczy „Z jedynki dzieciaki kochają zwierzaki”. Program powstał przy współpracy nauczycieli naszej szkoły, Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak”, ZNP, Urzędu Miejskiego, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Straży Miejskiej. Celem programu jest budowanie postawy odpowiedzialności względem zwierząt, umiejętnego opiekowania się nimi oraz zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać nas ze strony czworonogów. Pierwsze spotkanie w ramach programu odbyło się w dniu 15 października 2012. Tego dnia trzecioklasistów odwiedzili pracownicy Sekcji Profilaktyki Straży Miejskiej. Dzieci mogły zapoznać się z obowiązkami, jakim podołać muszą właściciele zwierząt, poznali też agresywne rasy psów. Zajęcia uświetniła wizyta patrolowego psa Straży Miejskiej - Tango wraz z przewodnikiem.
W czasie kolejnego spotkania wynikającego z założeń programu uczniów odwiedzi wolontariusz ŚTOnZ „Zwierzak”. Czekamy!