XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października po raz ósmy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). ŚDTM– to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiły się 5643 szkoły! Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia oraz promować matematykę jako atrakcyjną dziedzinę nauki. Na lekcjach matematyki uczniowie grali w gry matematyczne, rozwiązywali quizy i konkursy z tabliczką mnożenia w rolach głównych. W konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia” najlepsi okazali się: Adam Świercz z klasy 4b, Filip Nowak z klasy 5a i Antonina Wiewiórka z klasy 8b. przygotowane przez p. Ewelinę Siwiec-Gąsior i p. Monikę Major.

Zespół egzaminacyjny, czyli Nikola Bańka i Tosia Wiewiórka z klasy 8b sprawdził również „Czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, czyli znajomość tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników szkoły. Gratulujemy wszystkim odważnym którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z „egzaminem” z tabliczki mnożenia, otrzymując tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Za rok ponownie przyłączymy się do akcji, bo najlepsza jest nauka przez zabawę.