XI Rajd na Wykus

W ramach akcji ”Sprzątanie świata", 28 września 2012r. odbył się XI Rajd na Wykus. W rajdzie uczestniczyli też nasi uczniowie z klas IVa i Vb wraz z wychowawczyniami: panią Eweliną Siwiec-Gąsior i panią Anetą Trzos. Wędrując przez las uczniowie porządkowali teren wokół szlaku. Zebrali  7 worków śmieci, zdobywając w ten sposób I miejsce i symboliczną nagrodę "złotą miotłę”.
Na Wykusie odbywały się też konkursy związane z historią Starachowic, w których nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie. Nagrodą były słodkie upominki. Pogoda w tym dniu dopisywała, więc na zakończenie rajdu  organizatorzy przygotowali ognisko i kiełbaski dla wszystkich uczestników.
Cała akcja została przygotowana przez Oddział Międzyszkolny PTTK, Gimnazjum nr 1 im. gen Antoniego Hedy „Szarego”  oraz Koło Przewodników Świętokrzyskich przy Oddziale Międzyszkolnym PTTK w Starachowicach