Wycieczka do teatru "Kubuś"

W dzień Mikołajek nasze pierwszaki w towarzystwie wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop i kilkorga rodziców odbyły swoją pierwszą wspólną wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem programu był Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, gdzie dzieci obejrzały sztukę pt. „Smakołyki ciotki Klotki”. Tytułowa bohaterka to ekscentryczna wdowa, trochę samotna i wystraszona, ale pierwszaki przekonują się, że samotność i strach można przezwyciężyć. Ciotka Klotka w końcu znajduje przyjaciół, przygarnia psa, kota, a nawet mysz. Dzieci były zachwycone spektaklem, oglądały go chwilami stojąc i usiłując podpowiadać ciotce Klotce. Po spektaklu pierwszaki zwiedziły Galerię Lalki Teatralnej, gdzie obejrzały lalki wykonane do wielu przedstawień, zapoznały się z makietą sceny i z klasycznymi rodzajami lalek teatralnych. Kolejną atrakcją było Muzeum Zabawek i Zabawy. Dzieci podziwiały tutaj to, co lubią najbardziej – ogromną, liczącą kilka tysięcy kolekcję zabawek, zarówno historycznych, jak i współczesnych. Ostatnim punktem programu był posiłek w restauracji McDonald ‘s. Pierwszaki wróciły do domów nieco zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte.