WOŚP

26 finał już po raz kolejny łączył wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie. Ten wyjątkowo piękny, pogodny i radosny dzień sprawiał że stawaliśmy się lepsi dla siebie i dla innych. „Zrób wszystko, abyś przeżył go najwspanialej i pokazał innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć". Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” już za nami. W tym roku WOŚP po raz kolejny zbierała pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów neonatologicznych.

My również, tak jak w poprzednich latach, przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. W dniach  11 i 12 stycznia zbieraliśmy pieniądze w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli  udało nam się zebrać 570 złotych i 73 grosze oraz 1 euro i 89 eurocentów (razem 578,73 zł), którymi zasililiśmy konto WOŚP. W naszej szkole zbiórkę pieniędzy przeprowadzili Natalia Maciąg, Oliwia Stawska i Julia Hrapkowicz (członkowie Szkolnego Koła PCK i Szkolnego Koła Wolontariatu) wraz z opiekunem panią Agnieszką Krupą. W tym roku 15 uczniów naszej szkoły jako wolontariusze w dniu 14 stycznia zbierali pieniądze również na ulicach naszego miast. Ich nieodłącznym atrybutem były: puszka, identyfikator, czerwone serduszka – naklejki oraz inni wolontariusze (dla bezpieczeństwa).