Wiosenny piknik

Uczniowie klasy IVa i IVb wraz z opiekunami oraz licznym gronem rodziców, wzięli udział w wiosennym pikniku w Lipiu, inaugurującym program "Wspólnie sprzątamy nasz las". Organizatorem imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Lasu oraz Nadlesnictwo Starachowice. Uczestnicy pikniku sprzątali las i torowisko w okolicach stacji kolejki waskotorowej. Zebrali kilkanaście worków smieci. Po wytężonym wysiłku na dzieci czekało wiele atrakcji : zabawa w podchody, w której chodziło o  odnalezienie wyznaczonych miejsc za pomocą znaków patrolowych, pieczenie kiełbasek, gra w piłkę, wspinaczka linowa oraz przeciąganie liny. Największą atrakcją pikniku był paint-ball, czyli strzelanie kulkami z farbą do wyznaczonego celu. Instruktażu przy tej zabawie udzielał pan Piotr Markowski. Piknik był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy dla dzieci i ich rodziców.