Wieczór wróżb

W andrzejkowy wieczór zaprosiliśmy uczniów do szkolnej biblioteki, Próbowaliśmy, trochę dla zabawy, a trochę serio, uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. Przygotowania zaczęły się już od rana. Dziewczęta przygotowały szarlotkę z jabłkami, a chłopcy ciasto śliwkowe. Zaczęliśmy od wróżb, gdyż każdy był ciekawy, co czeka go w najbliższej przyszłości. Potem były wspólne zabawy i konkursy. Na koniec przy zgaszonym świetle słuchaliśmy opowieści grozy, przygotowanych przez uczniów z Koła Przyjaciół Książki.