"Uzależnienia - droga donikąd"

16.11.2016r. w przededniu Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyło się w naszej szkole spotkanie asystenta ds. promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pani Agnieszki Pastuszko oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji st. sierż. Agnieszki Staryczenkow z uczniami klas IV-VI. Tematem spotkania była szeroko pojęta profilaktyka uzależnień od środków odurzających, nikotyny, alkoholu, komputera. W spotkaniu wykorzystano plakaty, plansze edukacyjne oraz prezentacje multimedialne m.in. prezentację pt. "Uzależnienia – droga donikąd”. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące różnych uzależnień i zagrożeń z tym związanych. Mieli również okazję dowiedzieć się jakie są zdrowotne i prawne konsekwencje używania środków uzależniających.