U artysty rzeźbiarza

W dniu 18 kwietnia 2012r. uczniowie klasy O c pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Kalisz odwiedzili pracownię rzeźbiarską Kazimierza Kopcia. Prowadzi on Szkółkę Rzeźbiarską i pod jego kierunkiem młodzi adepci rzeźbiarstwa stawiają pierwsze kroki . Uczestniczą również w wystawach, przeglądach i konkursach tematycznych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pracownię artysty oraz niektóre jego prace i poznać technikę rzeźbienia w drewnie. Z zapałem próbowali pracować dłutkiem. Nie było to łatwe.  Dzieci stwierdziły, że rzeźbienie to choć trudna ale przyjemna praca. Najbardziej fascynujący jest efekt końcowy. Wizyta u pana Kazimierza Kopcia dostarczyła maluchom wielu wrażeń i doznań artystycznych. Pan Kopeć podarował dzieciom własnoręcznie wykonanego Koziołka Matołka oraz kwiaty, które dzieci samodzielnie pomalowały po przyjsciu do szkoły.