"Szkoła Odkrywców Talentów"

W naszej szkole mamy wielu niezwykle utalentowanych uczniów.  Potwierdzeniem tego jest fakt, iż w obecnym roku szkoła otrzymała zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów", nadany przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, iż szkoła przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.
"Talent jest dobrem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać". Tej odwagi na pewno nie brakowało uczniom, którzy prezentowali swoje umiejętności i dokonania w trakcie imprezy "Talent 2014".
Jury, w którym zasiadali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i dyrekcji nagrodziło  uczniów w kilku kategoriach. W kategorii plastycznej Grand Prix zdobyła Małgosia Markowska z klasy 6A. Spośród utalentowanych artystów fotografii jury pierwsze miejsce przyznało Dagmarze Łyżwińskiej z klasy 6B. Zgodnie ze słowami piosenki "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej..." zaprezentowali się wokaliści. Bezkonkurencyjna okazała się Natalia Górska z klasy 4B w piosence "Malovaný džbánku". Kolejna kategoria - recytacja - była fascynująca. Artyści prezentowali wysoki poziom, nic więc dziwnego, że jury miało problem z wybraniem zwycięzcy. Ostatecznie Grand Prix zdobyła Daria Wróblewska z klasy 4A. Najlepszym w kategorii występ instrumentalny okazał się Artur Cygan z klasy 6A, który na gitarze zagrał utwór "Nothing else Matters". Za najlepszego sportowca został  uznany  Maciej Śliwa z klasy 6B. Wysłuchaliśmy też pięknych opowiadań, napisanych przez uczniów. Najbardziej podobały się opowiadania Laury Pituch, która zdobyła pierwsze miejsce.
W szkole rozważana jest możliwość tworzenia nowych kategorii, w których mogliby zaprezentować się inni utalentowani uczniowie szkoły.