Światowy Dzień Wody

23 marca 2010 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Kartka okolicznościowa z okazji Światowego Dnia Wody". Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic. Zadaniem uczestników  konkursu było wykonanie prac plastyczno-literackich, będącymi  rodzajem pocztówki na "urodziny wody". Do konkursu zgłosiło się sześć szkół. Nagrody i wyróżnienia wręczali sponsorzy: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Janusz Skibiński oraz dyrektor naszej szkoły Jan Kuciapski. Spotkanie zakończyło się występem artystycznym uczniów klasy IIIa przygotowanych przez panią Krystynę Guzerę. Tematem przedstawienia było ostrzeżenie przed skutkami zanieczyszczania wody.