Świąteczna akcja PCK

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczne - z uwagi na pandemię, będą inne niż dotychczasowe. Czy dla wszystkich będą radosne? Czy dla osób samotnych, starszych, chorych?  Czy dla wszystkich dzieci? Zróbmy co możemy, aby tak było. Podarujmy im uśmiech i umilmy ten czas tak jak potrafimy. Nie bądźmy obojętni i skupieni tylko na sobie.
Uczennice naszej szkoły, w ramach działalności w szkolnym kole PCK postanowiły wyjść z takim apelem do społeczności szkolnej, a nawet dalej do mieszkańców Naszego miasta.
Antonina Wiewiórka napisała list, który zamieszczamy niżej, Zamieszczamy również rysunki – plakaty autorstwa uczennic z „Jedynki”.
A oto list Tosi:

Drodzy mieszkańcy miasta Starachowice!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego apeluję o pomoc dla potrzebujących osób. Wiem, że w czasach światowej pandemii jest to utrudnione, lecz wierzę, że razem damy radę, uszczęśliwić tych, którzy tego potrzebują.
Myślę, iż dobrym pomysłem jest postawienie więcej koszy na ubrania, artykuły spożywcze albo zorganizowanie zbiórki pieniędzy w Internecie. Uważam również, że potrzebne jest zaopatrzenie rodzin, które tego wymagają w komputer, aby dzieci nie miały problemu połączyć się na lekcje online. Można także zaoferować pomoc online osobom słabszym w nauce.
Mam nadzieję, że ten list nakierował Państwa do pomocy potrzebującym.

Z całym szacunkiem,
                                                         Antonina Wiewiórka SP1 Starachowice, szkolne koło PCK