Sprzątanie Ziemi

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana była pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady”, jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci. Pomysł na sprzątanie Ziemi narodził się w 1989 roku w Australii, kiedy to około 40 tys. mieszkańców Sydney zbierało śmieci na terenie portu. W Polsce akcja odbywała się już po raz siedemnasty. W dniu 17 września 2010 roku do akcji włączyła się również nasza szkoła.  Uczniowie klas 0-6 porządkowali teren przy szkole. Akcję zorganizowała pani Agnieszka Krupa, nauczycielka przyrody w naszej szkole. Podziękowania dla wszystkich uczestników.