Sprzątanie świata

Sprzątanie świata to międzynarodowa akcja odbywająca się na całym świecie, w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana była pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci poprzez bezmyślne pozbywanie się odpadów oraz porzucanie śmieci w przypadkowych miejscach. Poprzez zaangażowanie dzieci i młodzieży w tegoroczną akcję wspólnie przyczynimy się do utrwalania zachowań proekologicznych oraz szacunku do otaczającej nas przyrody.
W Polsce akcja odbywała się już po raz dziewiętnasty. W dniu 14 września 2012 roku do akcji włączyła się również nasza szkoła.  Uczniowie klas 0-VI porządkowali teren przy szkole, ulice: Zakładową, Mickiewicza, Dubois’a, teren przy zakładzie Cersanit oraz Poligrafii. Akcję w naszej szkole zorganizowała pani Agnieszka Krupa, nauczycielka przyrody. Każdego roku współpracujemy z Referatem Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Miasta Starachowice, który zapewnia uczestnikom akcji rękawice, worki na śmieci oraz ich wywóz z wyznaczonych punktów.
Podziękowania dla wszystkich uczestników.