Spotkanie z przewodnikami świętokrzyskimi

W dniu 23 marca 2012r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z  panem Marcinem Maruszakiem i panem Michałem Surmą, przewodnikami świętokrzyskimi. Wygłosili oni pogadankę na temat „Różne formy ochrony przyrody w województwie świętokrzyskim”. Oglądając prezentację multimedialną uczniowie poznali: Świętokrzyski Park Narodowy, parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz zespoły przyrodniczo-krajobrazowe znajdujące się w naszym regionie.
Na zakończenie spotkania grupa uczniów z klasy IIIa otrzymała małą popularną „Odznakę Turysta Przyrodnik”. Byli to: Filip Anduła, Joanna Beźnic, Alicja Bojara, Filip Borowiec, Filip Cieciora, Kacper Cieciora, Adrian Wrzesień, Natalia Szlachowska i Kacper Zabrzycki.