Spotkanie z Panem Andersenem

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, obchodzony w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, jest okazją do popularyzacji czytelnictwa, a zwłaszcza czytania baśni wśród młodszych, jak i starszych dzieci.
W tym celu szkolna biblioteka przygotowała imprezy czytelnicze pod wspólnym tytułem „Spotkanie z Panem Andersenem”.
3 kwietnia 2014r. niespodziewaną wizytę złożyła klasom „0” baśniowa postać, która przeczytała dzieciom jedną z baśni Andersena. Maluchy odpowiadały potem na pytania dotyczące wysłuchanej baśni oraz innych baśni pisarza. Rozwiązywały też zagadki z baśniowymi rekwizytami. W nagrodę mogły zapoznać się z zawartością czarodziejskiego pudełka.
9 kwietnia 2014r. pojawiły się w szkole ponownie bajkowe postacie. Tym razem w czasie przerw śródlekcyjnych  chętni uczniowie mogli losować pytania związane z baśniami Andersena. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Elementem towarzyszącym imprezie była wystawa prac plastycznych uczniów klas I-III „W baśniowym świecie".