Ślubowanie pierwszaków

14 października 2011r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków oraz pasowanie ich na pełnoprawnych uczniów szkoły. W tej wyjątkowej ceremonii brały udział dwie klasy pierwsze wraz z wychowawcami: panią Sylwią Nowak- Majewską oraz panią Renatą Kwiecień. Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał pan dyrektor Jan Kuciapski. W serdecznych słowach powitał pierwszaków, rodziców i zaproszonych gości. Życzył dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonali: dyrektor Jan Kuciapki oraz wicedyrektor Jadwiga Kicińska. Po pasowaniu życzenia wszystkim pierwszoklasistom oraz nauczycielom w dniu ich święta złożyły: przedstawicielka Rady Rodziców oraz reprezentant rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkie pierwszaki otrzymały maskotki, ufundowane przez Radę Rodziców.
    Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowały klasy drugie pod opieką swoich wychowawców: pani Gabrieli Anyst i pani Agnieszki Kwiecień.
    Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia były spotkania w klasach.