Ślubowanie klasy pierwszej

19 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej i stali się pełnoprawnymi uczniami. Najpierw pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie podczas krótkiego występu artystycznego.  Potem nadszedł czas na część oficjalną, tj. złożenie przyrzeczenia. Dzieci, ubrane w galowe stroje i kolorowe birety, z dumą powtarzały słowa przysięgi. Następnie pani dyrektor Magdalena Lach-Zwierz dokonała symbolicznego pasowania uczniów, po czym życzyła im wytrwałości, wielu sukcesów i radości w każdym dniu nauki. W dalszej części gratulacje i życzenia pierwszoklasistom złożył przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Kalita. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dzieciom słodkich upominków i pamiątkowych dyplomów.