"Przystanek Pierwsza Klasa"

25 września 2012r. nasi pierwszoklasiści udali się do Starachowickiego Centrum Kultury na inauguracyjne spotkanie pod hasłem „Przystanek Pierwsza Klasa”. Głównymi bohaterami imprezy były oczywiście dzieci – uczniowie klas pierwszych, z terenu Starachowic. Organizatorzy: policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele harcerstwa, nauczali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie, związane z tematyką spotkania. Następnie zaprezentowali na scenie swoje odblaskowe stroje. Brali również udział w konkursach. Bawiąc się,  poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze i w sytuacjach codziennych. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się policyjne pojazdy oraz ubiory strażaków, dostosowane do różnych akcji ratowniczych.
Za udział w spotkaniu pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe gadżety, które z pewnością będą przypominały im o zasadach bezpiecznego zachowania i sprawią, że dzieci będą widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.