Poznajemy pracę strażaka

Dnia 29 maja uczniowie klasy I a i klasy I b wraz z  wychowawcami, panią Sylwią Nowak – Majewską i panią Renatą Kwiecień udały się na wycieczkę do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzieci dzięki życzliwości panów strażaków miały okazję obejrzeć wozy strażackie i sprzęt pożarniczy używany podczas akcji. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat pracy strażaka. Teraz na pewno wszystkie dzieci już wiedzą, że strażak to osoba przeszkolona nie tylko do walki z ogniem, ale również biorąca udział w eliminowaniu skutków wypadków drogowych, katastrof budowlanych i klęsk żywiołowych. Nieodzownym elementem pracy strażaka jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym. Niejednokrotnie ryzykują własnym życiem, aby pomóc innym.  Warto o tym pamiętać i doceniać ich pracę, tym bardziej, że maj to miesiąc, w którym strażacy mają swoje święto. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Patronem tej grupy zawodowej jest św. Florian.