"Pierwszaki 2011"

Finał programu dla uczniów klas pierwszych, zorganizowany przez redakcję gazety "Echo Dnia", w tym roku nosił nazwę “Pierwszaki 2011” i odbył się 14 listopada w Starachowickim Centrum Kultury. Głównym założeniem tego programu jest nauka poprzez zabawę w połączeniu z programem artystycznym. Tematem wiodącym jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz w domu.Na imprezę przybyli uczniowie z 20-tu klas pierwszych ze starachowickich szkół oraz szkół z terenu powiatu starachowickiego. Podczas spotkania odbyły się trzy dwudziestominutowe przedstawienia prowadzone przez p. Marcina Nygę z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach, p. Iwonę Widłak ze Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach oraz st. asp. Tomasza Królak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Nie zabrakło licznych konkursów dla małej publiczności, która reagowała bardzo żywiołowo. Dzieci były zachwycone redakcyjnym Jeżem Edkiem. Dobrze się bawiły.