Ślubowanie

Poniedziałek, 22 października 2012r., był dla naszych pierwszoklasistów szczególnie emocjonujący. W obecności rodziców, nauczycieli i starszych kolegów zostali symbolicznie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu klas drugich,przygotowanym pod kierunkiem pani Renaty Kwiecień i pani Justyny Hamery. Następnie dyrektor szkoły mgr Jan Kuciapski powitał wszystkich zgromadzonych, przypomniał pierszoklasistom o prawach i obowiazkach uczniowskich oraz życzył im wielu sukcesów. Życzliwość i pomocną dłoń obiecali im również starsi koledzy, którzy przeprowadzili pierszakom krótki sprawdzian gotowości uczniowskiej w postaci kilku pytań. Dzieci zdały egzamin wyśmienicie i przekonały wszystkich, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po sprawdzianie nadszedł najbardziej oczekiwany moment uroczystości.  Unosząc prawe dłonie w kierunku sztandaru szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali: być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu zostali pasowani przez dyrekcję  na "pełnoprawnych" uczniów naszej szkoły. Z gratulacjami i życzeniami dla świeżo "upieczonych" uczniów pospieszyli wiceprzewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawicielka rodziców pierwszoklasistów. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali maskotki i dyplomy. Życzymy im wielu sukcesów, wytrwałości, wiary w siebie i samych dobrych zdarzeń w murach naszej szkoły.