"Nie święci garnki lepią"

08 marca 2013r. uczniowie klasy 0b wspólnie z wychowawczynią panią Marzeną Kalisz wybrali się do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, uczestnicząc w lekcji muzealnej "Nie święci garnki lepią" oraz "Jak powstały tropy dinozaurów". W ten sposób dzieci obchodziły Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka.
Warsztaty to nie tylko sposób na mile spędzony czas, ale przede wszystkim okazja, by samodzielnie przygotować oryginalny upominek. Dzieci nauczyły się jak przygotować glinę, w jaki sposób nadać jej pożądane formy, jak zdobić i w jaki sposób nadaje się jej trwałość. Dzieci zostały zapoznane z historią zastosowania naczyń glinianych.
   Wszyscy doświadczyli jak doskonałym materiałem do zabawy jest glina, z której można stworzyć wspaniałe rzeczy.
   Poprzez lepienie, ugniatanie, szczypanie dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to zaangażowania uczniów, cierpliwości i koncentracji. Powstały niepowtarzalne prace, które były doskonałym prezentem.
   Zabawy z gliną oraz samodzielne wykonanie odlewu gipsowego okazały się doskonałą formą aktywności dziecięcej.