Nasi szóstoklasiści Mistrzami Ortografii

W  Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas szóstych starachowickich szkół nasi uczniowie zajęli I miejsce drużynowo i II miejsce indywidualnie. Konkurs zorganizowała po raz dziewiąty Społeczna Szkoła Podstawowa. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Weronika Pastuszka z klasy VI a i Kacper Kiciński z klasy VI b. Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami starachowickich szkół: SP 9, SP10, SP11, SP 13, SSP STO. Ich zadaniem było bezbłędne napisanie dyktanda,  przygotowanego specjalnie na tę okazję, a także zespołowe wykonanie trzech zadań ortograficznych: rozwiązanie krzyżówki, wymyślenie hasła i zareklamowanie słownika ortograficznego, wykazanie się znajomością zasad polskiej pisowni. W potyczkach językowych nasza szkoła okazała się najlepsza i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii, a Kacper Kiciński, po znakomitym napisaniu dyktanda, zajął II miejsce w kategorii indywidualnej.
Gratulujemy naszym uczniom sukcesu!