Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowała nauczycielka historii pani Aneta Trzos z uczniami klasy IVb oraz pani Barbara Wrzosowska.
Przedstawienie wzbogacono pokazem multimedialnym, dokumentującym najważniejsze, przełomowe momenty  w życiu narodu polskiego. Komentarzem do nich były fragmenty ostatniego kazania księdza Jerzego Popiełuszki. Towarzyszyła im muzyka w wykonaniu pana Kamila Powrózka, grającego na skrzypcach oraz pana Artura Bińka, śpiewającego z akompaniamentem gitary.
Po krótkiej przerwie odbył się „Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Partyzanckiej”. Jury przewodniczył , zaproszony na tę uroczystość, st. sierżant rezerwy Waldemar Biełszejew. W składzie jury  byli również: dyrektor szkoły pan Jan Kuciapski, polonistka pani Klaudia Smyk, pedagog pan Wojciech Pociecha. Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom wykonania wybranych utworów.  Jury miało więc trudne zadanie. Po burzliwej naradzie przyznano nagrodę główną klasie Vb  za wykonanie utworu „Warszawskie dzieci”. Nagrodzono również Paulinę Herman i Aleksandrę Moraczyńską za doskonałe wykonanie utworu „Ostatni mazur”.  Dyrektor szkoły pan Jan Kuciapski  podziękował wszystkim wykonawcom za wzruszające przedstawienie, a publiczności za godne zachowanie.