Mikołajkowa wycieczka

6 grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodził po świecie, dźwigał swój worek niezmordowanie by każde dziecko prezent dostało. Mikołaj pamiętał tego dnia również o naszych uczniach z klasy 1b i 3a. Zabrał ich na wycieczkę do Sandomierza i do Nowej Dęby. W Sandomierzu dzieci zwiedziły zbrojownię  rycerską, w której świetnie się bawiły. Chłopcy mogli przymierzyć zbroje, a dziewczynki renesansowe i barokowe stroje. Każdy mógł wziąć do ręki miecz albo kuszę, dotknąć każdego eksponatu zgromadzonego w tym niesamowitym miejscu. Następnie Mikołaj zabrał dzieci do Podziemnej Trasy Turystycznej, podczas jej  zwiedzania towarzyszył mu  "duch" dzielnej Heleny. Na pamiątkę pobytu w Sandomierzu wszyscy wybili monety i udali się w podróż do niezwykłej fabryki snów - kolorowych bombek. Mikołaj z workiem słodyczy czekał już na dzieci przy wejściu i pomagał pani przewodnik w oprowadzaniu po muzeum bombek. Uczniowie podziwiali proces powstawania bombek, poznawały technikę wydmuchiwania oraz ich dekorowania. W pomieszczeniu, w którym panie zajmują się zdobieniem kul, powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci obserwowały pracę pań i były pod dużym wrażeniem. Bombki z Nowej Dęby starannie wykonane, ręcznie malowane zdobią choinki na całym świecie.
W szklanych witrynach dzieci, rodzice i wychowawcy podziwiali różnobarwne, unikatowe szklane arcydzieła oraz choinki udekorowane bombkami w różnym stylu, np. wiktoriańskim, francuskim czy norweskim, a nawet były współczesne upiory na Halloween. Najwięcej wrażeń dostarczyło dzieciom własnoręcznie wykonanie pamiątkowej bombki. Na koniec wycieczki Mikołaj podarował każdemu dziecku bombkę z własnym imieniem, które ozdobią choinki w ich domach. Mikołaj przyniósł wiele radości i wprowadził wszystkich we wspaniały świąteczny nastrój.