Matma jest the best

"Matma fajna jest, matma jest the best!" - to motto tegorocznego Święta Matematyki pt. „W świecie geometrii”, które odbyło się 15 czerwca 2011 w naszej szkole.
Uczniowie kół matematycznych prowadzonych przez panią Ewelinę Siwiec-Gąsior i panią Wandę Balcerzak-Judasz chcieli udowodnić i pokazać, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, „suche liczby’ oraz abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. W ramach konkursu miedzyklasowego każdej z klas IV - VI została przydzielona figura: 4a - kwadrat, 4b - prostokąt, 5a - romb, 5b - równoległobok, 6a- trapez, a 6b - trójkąt. Klasy pod opieką wychowawców przygotowały okrzyk i piosenkę ze swoja figurą oraz plakat pt „W świecie geometrii”. Uczniowie prezentowali również przygotowane przez siebie stroje podczas pokazu mody. Stroje wykonane były z figur geometrycznych. W trakcie pokazów i prezentacji na sali gimnastycznej odbył się Turniej Asów Matematycznych. Trzyosobowe drużyny musiały rozwiązać niełatwe zadania i łamigłówki geometryczne. Nad wszystkimi konkurencjami czuwało nauczycielskie jury w składzie: Aneta Trzos, Anna Kołaczyńska, Elżbieta Drygalak. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV b, drugie - VB, a trzecie VI a.
Na zakończenie Święta Matematyki odbył się konkurs "Jeden z Sześciu". Mistrzem Geometrii został Przemysław Zaborski z klasy 6b.