"Marzycielska Poczta"

Życzliwym i miłym powinno się być przez cały rok, ale 21 listopada mamy po temu szczególną okazję, bowiem to  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten ma pokazać jakimi powinniśmy być zawsze. Można go obchodzić nie robiąc nic szczególnego. Wystarczy miły uśmiech i słowa sympatii aby zrobić coś dobrego.
   Maluchy z oddziałów przedszkolnych postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień i przyszły ubrane w żółte i pomarańczowe bluzeczki wieszając uśmiechnięte słoneczka. Wykonały słodkie "kwiaty życzliwości" z sentencjami, którymi obdarowywali osoby w szkole i poza szkołą.
   Wspólnie zastanawiały się, co to jest życzliwość, jak ją można okazać bliskim, kolegom, starszym osobom również komuś kogo nie znają.
 Tak zrodziła się myśl aby przyłączyć się do Marzycielskiej Poczty ogólnopolskiej akcji, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, których profile i adresy można znaleźć na stronie "MP". Celem akcji jest, by każde chore dziecko, które dołączy do "Marzycielskiej Poczty" otrzymało moc wsparcia.
   Dzieci nawiązały korespondencyjny kontakt z  pięcioletnią Alą z Sosnowca, której historia bardzo wszystkich wzruszyła. z powodu choroby  dziewczynka dużo czasu spędza w szpitalu i na rehabilitacji, dlatego ma utrudniony kontakt z innymi dziećmi. Maluchy samodzielnie wykonały kartki i drobne upominki  mając nadzieję, że sprawią jej ogromną radość i dodadzą tym samym siły do walki z chorobą. Wysłały je razem z pierwszym listem od uczniów, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły. Akcja będzie kontynuowana ponieważ zdrowe dzieci uczą się tolerancji, poszanowania innych, życzliwości, zaś chore dzieci mogą pomimo swych chorób i dolegliwości czuć radość i mieć wielu przyjaciół.