Makuszyński - autor uśmiechniętych książek

Z okazji 130-tej rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego biblioteka szkolna przygotowała konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI. Aby przystąpić do konkursu należało przeczytać 3 powieści Kornela Makuszyńskiego: "Szatan z siódmej klasy", "Panna z mokrą głową" oraz "Awantura o Basię", a także znać biografię pisarza.
Konkurs składał się z dwóch części. Część pisemna odbyła się 19.02.2014 roku. Uczestnicy pisali wówczas test sprawdzający znajomość treści przeczytanych książek oraz faktów z życia pisarza. W części ustnej konkursu 24.02. 2014r. uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie zestawy pytań, dotyczące w/w powieści Makuszyńskiego.
Największą ilość punktów z obu części konkursu uzyskała uczennica klasy Vb - Klaudia Siwiec, co dało jej I miejsce.
Jury przyznało dwa równorzędne II miejsca - dla Julii Misiukiewicz oraz Sylwestra Przygody z klasy VIb oraz III miejsce - dla Natalii Gębury z klasy Vb.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora szkoły oraz organizatorów konkursu.