"Kruchy lód"

Po raz kolejny, przed feriami zimowymi, w starachowickich szkołach rozpoczęła się akcja pod hasłem „Bezpieczna Zima 2011/2012 – Kruchy Lód”, której organizatorami są: Referat Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego, we współpracy z Klubem Płetwonurków „Kalmar”, Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Miejskim Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Harcerską Grupą Ratowniczą, Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.
W ramach tej akcji, w dniu 9 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie, na którym ratownicy omawiali zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych oraz zasady, jakie musi przestrzegać tonący, gdy wpadnie do lodowatej wody. Ratownicy przestrzegali przed lekkomyślnym wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Objaśniali także, na czym polega pomoc ofierze zimowej kąpieli, jakie służby powiadomić, jakie informacje podać przy zgłoszeniu. Zajęcia wzbogacone były pokazami sprzętu ratowniczego i nurkowego oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy.