"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony został w roku 1995 przez UNESCO. Celem tego święta jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej. Pomysł organizowania tego święta narodził się w Katalonii.  25 kwietnia 2012r. odbył się w naszej szkole apel dla uczniów klas 0-III. Maluchy z klasy 0c przygotowały pod kierunkiem pani Marzeny Kalisz i przedstawiły inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Odbył się też finał konkursu literackiego  „Ja też mogę zostać poetą”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dzieci wspólnie z rodzicami pisały bajki, opowiadania i wierszyki. Na wszystkich uczestników czekały nagrody i dyplomy, a najciekawsze prace zostały wyeksponowane w szkolnej bibliotece. Zaangażowanie wszystkich „autorów” było ogromne, a zwycięzcami zostali:
I miejsce – Wiktor Kozieł 0a
II miejsce – Natalia Borowiec 0c
III miejsce – Julia Bzymek 0b

Nasz oddział przedszkolny przystąpił do programu "Czytające Przedszkola". Liderem jest wychowawczyni 0c pani Marzena Kalisz. Program zakłada między innymi czytanie dzieciom przez wychowawców 20 minut dziennie, o stałej porze. Czytanie powinno kojarzyć się dzieciom z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą. Wybieramy więc odpowiednie książki: ciekawe, napisane poprawną polszczyzną, uczące racjonalnego myślenia. Takie właśnie poleca "Złota lista" Fundacji. Zachęcamy rodziców do  czytania dzieciom w domu. Zaproponowaliśmy tzw. "weekendowe czytanie". Po przyjściu do szkoły każde dziecko przynosi wykonaną przez siebie ilustrację do utworu,który poznało podczas weekendu.