Korczakowi poświęcone...

W  ramach obchodów roku Korczaka odbyło się w naszej szkole szereg imprez mających na celu ukazanie  sylwetki i działalności pedagogicznej pisarza. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ewy Maj-Czerwińskiej przygotował uroczystą akademię, w trakcie której przybliżono życie Janusza Korczaka, jego twórczość oraz  działalność na rzecz osieroconych dzieci. Akademię uświetniły tańce oraz piosenki szkolnego chóru, prowadzonego przez Barbarę Wrzosowską.
Na widowni, obok dzieci, nauczycieli i dyrekcji szkoły zasiedli przedstawiciele władz Starachowic:  prezydent Małgorzata Szlęzak i naczelnik Wydziału Oświaty Włodzimierz Jedynak.
W czasie akademii poświęconej Korczakowi dyrektor szkoły Jan Kuciapski przekazał uczniom klucz do szkoły, bowiem dzień kolejny był „Dniem króla Maciusia”, a władzę w szkole przejęły dzieci. Tego dnia lekcje prowadzili uczniowie, pełnili razem z nauczycielami dyżury śródlekcyjne, a przewodnicząca SU zasiadła w fotelu dyrektora szkoły.  Była to nie tylko dobra zabawa, dzieci uczyły się odpowiedzialności, szacunku dla pracy, umiejętności podejmowania decyzji i angażowania się w życie społeczne w trosce o siebie i innych.