"Kartka okolicznościowa - Dzień Dziecka"

„Dziecko  słowo najpiękniejsze” - to motto tegorocznego podsumowania IX Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego pod hasłem "Kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka".
Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III szkół podstawowych z terenu  miasta. Głównym celem wszystkich edycji konkursu jest kształtowanie u uczniów umiejętności formułowania i zapisywania życzeń oraz  rozwijanie zdolności plastycznych.  Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych, które miały być rodzajem pocztówki na  Dzień Dziecka. Uczniowie klas III mieli dodatkowe zadanie, które polegało  na napisaniu życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wszystkie prace wykonane był estetycznie, ciekawymi technikami plastycznymi i zgodne z tematem konkursu. W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Maria Zatorska z SP11, II miejsce Martyna Jakubowska SP1 a III Patryk Jasztal SP2. Wyróżnienia otrzymały: Anastazja Jasiak SP13, Aleksander Ćwik SP1, Oliwia Maciąg SP2. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Diana Krzepkowska SP11, II miejsce  Dominik Pomorski SP1, III miejsce Maria Kostecka SSP. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Warszawa SP1, Martyna Grudniewska SP2, Sandra Cheda SP13. Z klas trzecich jedno z I miejsc przypadło w udziale Natalii Kamińskiej, II miejsce: Oliwii Surus SP11, III miejsce zajęła Julia Hrapkowicz SP1. Wyróżnienie otrzymały prace Nikoli Kiepas SP1 oraz Mai  Banaszkiewicz i Darii Kostrzewy z SP13. Sponsorami nagród dla laureatów byli przewodniczący  NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach pan Paweł Rdzanek,  przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach pani Mariola Gałka oraz Wydawnictwo Mac Edukacja oraz Nowa Era. Na uroczystość przybyła również pani Anna Rachtan z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Spotkanie zakończyło się występem artystycznym uczniów klasy IIIb, przygotowanym przez panią Renatę Kwiecień.