"Ja i moje zęby"

Dziecięcy uśmiech jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. W pierwszym semestrze tego roku uczniowie klas trzecich realizowali ogólnopolski program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” - „Ja i moje zęby”, którego celem było zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą na temat zębów, omówienie roli i funkcji zębów, budowy zęba, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Wrigley Poland, producenta bezcukrowej gumy do żucia Orbit.
W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zęby, jak często i jak długo należy myć zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę i po jakie dodatkowe akcesoria higieny jamy ustnej sięgać. Dzięki różnorodnym metodom oraz nowoczesnym materiałom, mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Zeszyty „Ja i moje zęby mały interaktywny charakter – zawierały ćwiczenia, gry, krzyżówki, quizy. Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu była sympatyczna postać Super Wiewiórki. Podsumowaniem projektu było wykonanie przez uczniów plakatów zachęcających koleżanki i kolegów do dbania o higienę zębów.
Na pewno prozdrowotna edukacja uczniów będzie kluczem do budowania ich właściwych postaw teraz i w przyszłości.