Integracja przez sport

Pod takim hasłem w sobotę 5 października w naszej szkole odbyła się impreza sportowa z udziałem uczniów klasy 7b oraz ich rodziców. Impreza rozpoczęła się od krótkiej rozgrzewki przy dźwiękach muzyki, którą poprowadził p. Sylwester Sadrak. Pierwszą konkurencją, w której rywalizowały drużyna rodziców i drużyna uczniów, była gra „W zbijanego”. W tej grze rodzice okazali się zdecydowanie lepsi wygrywając obydwie rundy. Kolejna konkurencja „przeciąganie liny” zakończyła się zwycięstwem drużyny uczniów, choć zaangażowane i starania rodziców były bardzo duże.
Najwięcej emocji wzbudził mecz siatkówki rodzice kontra dzieci. Tutaj przewaga od samego początku była po stronie dzieci. Rodzice stwierdzili, że przed następnym takim spotkaniem będą musieli wcześniej potrenować grę w siatkówkę. Po wyczerpującym meczu, składającym się z kilku setów, nastąpiła krótka przerwa na zregenerowanie sił i posilenie się. Na uczestników zmagań sportowych czekała pizza i napoje zamówione przez rodziców.
Druga część rozgrywek rozpoczęła się od konkursu rzutów do kosza, a potem odbył się mecz koszykówki. Ostatnim punktem programu były skoki na skakankach w parach: rodzic-dziecko, do pierwszej pomyłki. W tej konkurencji rodzice na pewno zaskoczyli swoje dzieci, które prawdopodobnie nie podejrzewały, że mama czy tata potrafią skakać na skakance.
Te sportowe zajęcia podobały się zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, a mobilizacja i chęć wygrania towarzyszyła obydwu drużynom. Wszystkie konkurencje jednak przebiegały zgodnie z zasadą fair play. Tak naprawdę to nie zwycięstwo było najważniejsze w tym dniu, ale czas spędzony razem, zabawa i radość ze wspólnego przebywania. Podsumowując rozgrywki, obydwie drużyny zgodnie stwierdziły, że takie spotkania powinny odbywać się częściej.  Mamy więc nadzieję, że tak będzie.