"Huta pod ochroną"

7 listopada 2011r. w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach  nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu „OCHRONIĆ I OCALIĆ”,  zorganizowanego w ramach projektu „HUTA POD OCHRONĄ”.
Celami konkursu było: zachęcenie do uczestnictwa w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji zabytkowych obiektów, popularyzacja zasad zwiedzania muzeum, rozwijanie fascynacji młodzieży światem przyrodniczym, prehistorią regionu, jego różnorodnością oraz historią przemysłu w Starachowicach, promocja muzeum wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu starachowickiego.
Zważywszy na fakt, że na konkurs wpłynęły aż 164 prace, jury miało trudne zadanie.
Prace uczniów naszej szkoły zostały jednak  zauważone i docenione.
Julia Misiukiewicz zdobyła II miejsce w kategorii klas O – IV.
Emilia Jabłonka oraz  Łukasz Sadło uzyskali wyróżnienia.
Nagrody i dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie wręczał Starosta Starachowicki – Andrzej Matynia wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu - Markiem Pawłowskim.