Góra grosza

„Góra grosza" to akcja organizowana przez Towarzystwo „Nasz dom". Dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromną kwotę, dzięki której udzielona zostanie pomoc wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Towarzystwo „Nasz dom" wspiera liczne domy dziecka, ośrodki wychowawcze, organizuje programy terapeutyczne itp.

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole trwała akcja „Góra Grosza". Akcja miała na celu zbiórkę monet od 1gr do 5zł. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać 105 złotych i 45 groszy. „Górę grosza" w naszej szkole przeprowadziła pani Agnieszka Krupa.