"Europejskie Starachowice"

7 maja 2010 r. w Starachowicach świętowaliśmy Dni Europy pod hasłem "Europejskie Starachowice". Patronat nad imprezą objął prezydent Starachowic p. Wojciech Bernatowicz. Obchody zostały zorganizowane przez Szkolne Kluby Europejskie ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun Aneta Trzos), Szkoły Podstawowej nr 12 (opiekun Tomasz Wójcik), Gimnazjum nr 1 (opiekunowie: Aneta Różalska i Dagmara Ptak) oraz Gimnazjum nr 2 (opiekun Jarosław Wiecha). Ulicami miasta przemaszerowała wielobarwna parada uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Paradę poprowadził ciężarowy MAN, na platformie którego, melodie na europejską nutę grała orkiestra ze Starachowickiego Centrum Kultury. Radosny korowód dotarł w gościnne mury naszej szkoły. Festyn, na którym można było popróbować narodowych potraw z wielu krajów oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej  odbył się na boisku szkolnym naszej szkoły. Dobrej zabawy w gorącej atmosferze nie popsuła nawet kapryśna pogoda. Dochód z licytacji przedmiotów przygotowanych przez poszczególne szkoły oraz sprzedaży gadżetów na stoiskach został przeznaczony na cele charytatywne – pomoc dla oddziału dziecięcego starachowickiego szpitala. Komisję Europejską reprezentował szef działu prasowego w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce Zbigniew Gniatkowski.